Захист кандидатської дисертації Коломієць-Людвіг Євгенії Павлівни27 Лютого 2014р.
Робота виконана на кафедрі правового регулювання економіки у Державномувищому навчальному закладі «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» Міністерства освіти і науки України. Захист відбувся «27» лютого 2014 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.500.01 у Науково-дослідному інституті приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака Національної академії правових наук України за адресою: 01042, м. Київ, вул. М. Раєвського, 23-А.
Науковий керівник:кандидат юридичних наук, доцент Первомайський Олег Олексійович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Офіційні опоненти: 1. доктор юридичних наук, професор Кібенко Олена Рувимівна, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, професор кафедри цивільно-правових дисциплін
2. кандидат юридичних наук Кот Олександр Васильович, суддя Вищого господарського суду України
Про актуальність:
Процеси злиття та поглинання суб’єктів господарювання відбуваються у світі вже понад сто років. Їх поява свого часу знаменувала початок чергового етапу розвитку господарської діяльності. Її своєрідною складовою стали інтеграційні (об’єднавчі) процеси, що стосувалися або безпосередньо цих учасників, або їх майна (капіталу). Загалом у ХХ столітті виокремлюють шість хвиль злиттів та поглинання, причому з кожною наступною активізацією цих процесів мало місце удосконалення правових механізмів їх здійснення. Це і стало характерною ознакою перебігу процесів злиття та поглинання. Згодом вчені наважилися констатувати, що ефективне та динамічне функціонування механізмів злиття та поглинання є певним макроекономічним індикатором ефективного функціонування економіки та її інститутів. Вважаємо можливим доповнити цю тезу наступним: «існування ефективних правових механізмів регулювання злиття та поглинання суб’єктів господарювання є критерієм сучасності правової системи відповідної країни». У зв’язку з відновленням у вітчизняному праві інституту приватної власності, набуттям Україною статусу країни з ринковою економікою та розвитком вітчизняної корпоративної культури стало вживаним іноземне поняття «злиття та поглинання» – «mergers and acquisitions» (M&A), що означає об’єднання юридичних осіб або придбання однієї юридичної особи (або її частини) іншою. З огляду на певну специфіку розвитку господарських відносин в Україні, процеси злиття та поглинання суб’єктів господарювання у вітчизняному правовому полі повинні відбуватися з певними особливостями. Дана гіпотеза і визначила основний напрямок дисертаційного дослідження, об’єктом якого стали господарські відносини, що виникають між суб’єктами господарювання під час їх злиття та поглинання.
|