Кафедра теорії та історії права

Кафедра теорії та історії права є одним із структурних підрозділів юридичного інституту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, яка:

• забезпечує навчально-методичну і виховну роботу з фундаментальних правових дисциплін теоретичного та історичного змісту, що викладаються для студентів спеціальностей "Право" (освітньо-кваліфікаційних програм "Правознавство" та "Право громадської і політичної діяльності"), "Міжнародне право", "Політологія" (освітньо-кваліфікаційна програма "Політичні технології та лідерство");
  • забезпечує наукову та науково-дослідну діяльність за напрямами: теорія та історія права; історія політичних та правових учень (12.00.01); філософія права (12.00.12); правові проблеми політичних інститутів та процесів (23.00.02);
  • бере участь у громадській роботі інституту та Університету.

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Кафедра забезпечує викладання таких навчальних дисциплін: «Теорія права», «Теорія держави і права», «Загальна історія права», «Загальна історія держави і права», «Історія правових учень», «Права людини: система та механізм забезпечення», «Правові системи сучасності», «Філософія права», «Нормотворча діяльність», «Компаративна теорія права» – для студентів юридичного інституту; «Право» та "Нормотворча діяльність в публічному управлінні" - для студетів інших інститутів та факультетів Університету.

Викладання дисциплін на кафедрі забезпечує висококваліфікований професорсько-викладацький склад. Співробітниками кафедри здійснюється робота щодо забезпечення дисциплін навчальною та методичною літературою.  Викладання дисциплін здійснюється з урахуванням досвіду правотворчої та правозастосовної діяльності, досягнень юридичної науки.

Робота кафедри у сфері організації та забезпечення навчального процесу постійно вдосконалюється. З цією метою підтримуються контакти і вивчається досвід викладацької та наукової роботи відповідних кафедр інших навчальних закладів.

Викладачі

Переглянути викладацький склад кафедри »

Дисципліни бакалаврського рівня
Загальна історія держави і права (для освітньої програми "Міжнародне право")

Змістовий модуль 1. ІСТОРІЯ ПРАВА СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ ТА СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

Тема 1. Предмет, метод та джерела загальної історії держави і права
Тема 2. Генеза держави і права давніх слов’ян у контексті формування східної та західної політико-правових традицій
Тема 3

Загальна історія права (для освітніх програм "Правознавство", "Право громадської і політичної діяльності")

Опис. Змістові модулі.

Змістовий модуль 1. Історія права України
Тема 1. Становлення права на території сучасної України (середина І тис. до н.е. – ХІV ст.).
Тема 2. Право та система судочинства в українських землях Великого князівства Литовського, Речі Посполитої та козацько-гетьманської доби ХVІІ– ХVІІІ століть

Теорія права

Перший семестр

МОДУЛЬ 1. Загальне вчення про державу