Засідання постійно діючого студентського наукового гуртка «Історія права» за участі студентів 1 курсу Юридичного інституту07 Грудня 2021р.

7 грудня 2021 року відбулося засідання постійно діючого студентського наукового гуртка «Історія права», де студенти 1 курсу Юридичного інституту представили результати своїх наукових досліджень за 1 семестр 2021-2022 н.р.

У засіданні взяли участь професор кафедри теорії та історії права, д.ю.н., доцент Кожура Людмила Олександрівна (керівник гуртка), заступник завідувача кафедри теорії та історії права, старший викладач, к.ю.н. Маркарян Марина Валеріївна (співкерівник гуртка) та студенти 1 курсу спеціальності «Правознавство».

У першому семестрі члени гуртка працювали над темою «Правове становище жінок на українських землях у періоди Скіфії, Київської Русі, Великого Князівства Литовського, Речі Посполитої, України-Гетьманщини, Російської імперії, Центральної Ради, УНР, Директорії», у межах якої досліджували такі питання:

Арутюнян Аліна
Безпалько Дар'я
Бузіна Анастасія
Вапельник Вероніка
Василенко Ольга

Правове становище жінок на українських землях періоду Скіфії та у грецьких містах-полісах Північного Причорноморя

Васянович Юлія
Вдовін Артем
Виговська Анастасія
Віхтюк Богдан

Правове становище жінок періоду Київської Русі

Гиренко Тетяна
Голованова Катерина
Головач Михайло
Горбенко Владислав
Горєла Анастасія

Правове становище жінок на українських землях у складі Великого князівства Литовського та Речі Посполитої

Гриценко Данило
Грищенко Василь
Стрижевський Гліб
Чернявська Дар'я

Правове становище жінок періоду України-Гетьманщини

Лісова Сніжана
Луцива Анастасія
Шмерего Денис

Правове становище жінок на українських землях у часи Російської імперії

Мовчан Вікторія
Притула Карина
Розуменко Марія
Троценко Анастасія
Цупенко Ніка

Правове становище жінок на українських землях у період Центральної Ради та періоду правління гетьмана Скоропадського

Результати наукових досліджень гуртківців свідчать про ґрунтовне опрацювання історико-правового монографічного матеріалу, глибокий аналіз першоджерел, причин та наслідків політико-правових подій та фактів, що впливали на правове становище жінок на українських землях у різні історичні періоди.