До 117 річниці УНІВЕРСИТЕТУ29 Листопада 2023р.

До 117 річниці УНІВЕРСИТЕТУ
 📚🔎В Музеї історії КНЕУ відбулося засідання наукового історико-політологічного студентсько-викладацького гуртка «Від Трипілля до сучасності». Нові історичні знахідки були присвячені 117 річниці заснування КНЕУ імені Вадима Гетьмана.
  Присутні викладачі КАФЕДРА ПОЛІТИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ КНЕУ ім. В. ГЕТЬМАНА : Лисенко Ю. М., Бульбенюк С.С., Назарчук О.М., Манелюк Ю. М.,Чубур Н. В., Рихлік В.А., Шульга М.А., викладачі Юридичний інститут КНЕУ : Рижук Ю.М., студенти спеціальностей «Право громадської та політичної діяльності», «Політичні технології та лідерство» обговорили досліджувану тему історії університету :"Київський комерційний інститут в боротьбі за українську державність (1917-1921): ретроспектива та сучасність"⚔🇺🇦 Учасники поділились цікавими доповідями про важливу роль студентів та викладачів ККІ в революційних подіях 1917-1927 рр. та їх внесок у новостворені органи державної влади.
  Модератор зустрічі, директорка Музею історії Tetyana Nikolaeva, нагадала про важливість цього періоду в історичному минулому як країни, так і навчального закладу, подала нові цікаві історичні джерела 📚, показуючи взаємозв’язок подій більш як столітньої давності і сучасності.
  Досить пізнавальним було обговорення професійного і життєвого шляху викладача ККІ  у 1918 році  Мартоса Б.М. - премʼєр-міністра уряду Скоропадського, що запропонував викладач кафедри політичних технологій Oleksandr Topchii . Його цікаві порівняння історичних  подій, дали змогу учасникам  проаналізувати  причини поразки революції, та її уроки для сучасності.
  Особливу активність виявили майбутні політологи - студенти другого курсу.
  Дослідження Марія Лютенко  стосувалися діяльності Драгоманова С.М., Довженка О.П., Яснопольського Л.М.
  Вікторія Дубас з цікавістю дослідила внески у розбудову УНР Еллана-Блакитного В.М., Березняка С.І. та Сльозкіна П.Р.
  Анастасія Коваленко розповідала про діяльність: Тичини П.Г., Ковалевського М.М., Делоне М.Б. Студенти зачитували революційну поєзію П.Тичини того часу, і ту, яка була змінена радянською цензурою.
  У підсумку, який підвели завідувач кафедри політичних технологій Віра Гапоненко, та директор Музею Тетяна Ніколаєва,було зазначено, що Українська революція 1917-1921 рр.визначалася великим духом національної гідності, та прагненням до незалежності.Вона була генеральною репетицією майбутньої України. В якій активну участь взяли більш ніж століття тому наші студенти та викладачі. Ці історичні події та діяльність вмотивованих особистостей, засвідчила важливість боротьби за свободу та незалежність. Героїчні події минулого надихають нас на сьогоднішню боротьбу за свободу та незалежність, підтримку сучасного прагнення до демократії та вміння  її захищати, як це роблять викладачі та студенти університету сьогодні на полі бою