Юридичний інститут

Кафедра адміністративного права і процесу

Кафедра адміністративного права та процесу апріорі своєю назвою визначає публічно-правовий характер та зміст навчальних програм, що викладаються кафедрою. На сьогодні у зв’язку з прийняттям Конституції України1996 р., набуття членства в ряді міжнародних організацій (зокрема, Раді Європи, ОБСЄ та ін.) навчальні дисципліни публічного права набули якісно нового спрямування і змісту. Їх вивчення в кожному ВНЗ має свої особливості і традиції. У КНЕУ – це забезпечення економічного розвитку української держави новими кадрами, не лише економістами, але й юристами. 

 Історія кафедри:

Офіційним «Днем народженням» кафедри прийнято вважати 1 жовтня 1999 р., коли наказом ректора КНЕУ було юридично створено кафедру державно-правових дисциплін. Фактично ж кафедра розпочала свою роботу із серпня 2000 р. Перші сторінки її історії вписали 6 викладачів, які перейшли з інших кафедр – правознавства та правового регулювання економіки. Першим завідувач кафедри стала заслужений юрист України, к.ю.н. Сюзанна Романівна Станік (на той час – міністр юстиції України), яка здійснювала ці функції до червня 2002 р. Значний внесок у становлення кафедри внесла Міхневич Людмила Володимирівна – заступник завідувача кафедри (певний час виконувала обов’язки завідувача кафедри), яка у співпраці з деканом юридичного факультету, доктором юридичних наук, професором, членом-кореспондентом НАН України В.Ф. Опришком організувала роботу кафедри, згуртувала колектив талановитих працівників. Справжнім наставником для молодих науковців стала завідувач кафедри з наукової роботи Онопчук Ірина Юріївна. З вересня 2004 р. кафедра носить назву конституційного та адміністративного права. З грудня 2004 р. професорсько-викладацький склад кафедри очолив доктор юридичних наук, професор Діхтієвський Петро Васильович. Перший місяць 2010 року став новою віхою у історії кафедри – кафедру очолив кандидат юридичних наук, доцент Крупчан Олександр Дмитрович.
Творчий пошук викладачів кафедри, які пропонують власну оригінальну технологію вивчення правничої дисципліни, втілюється в постійне вдосконалення навальних курсів. «Живе застосування» отриманих знань студенти можуть апробувати в судовій залі при розгляді імітованих справ.