05.05.2023 року відбулося засідання платформи «Приватно-правові аспекти інноваційних проєктів для післявоєнного відновлення та розвитку України» в рамках ювілейної90-тої щорічної студентської наукової конференції «Інноваційні проєкти для післявоєнного відновлення та розвитку України». Робота платформи, яка була організована кафедрою приватного права Юридичного інституту, відбувалася за двома напрямками: «Актуальні питання цивільного та господарського права і процесу» та «Актуальні питання сімейного права». Для участі у платформі 28 учасників підготували свої тези під науковим керівництвом викладачів кафедри. Модераторами засідань виступили доц. Білоусова Н.О. та доц. Назарчук О.М.
Виступи доповідачів напрямку «Актуальні питання цивільного та господарського права і процесу» були присвячені висвітленню тих викликів, які постали перед вітчизняним правом у зв’язку із негативним впливом на суспільні відносини військової агресії РФ. Молоді науковці звертали увагу на ті проблеми, з якими зіткнулися учасники приватно-правових відносин в умовах воєнного стану в Україні, та спробували змоделювати можливі шляхи їх подолання. Так, слід відзначити виступи студентки 1-го курсу магістратури Кондратенко Катерини яка висвітлила виплив дії форс-мажорних обставин на страхові відносини в умовах воєнного стану; Руденка Олександра, студента 3-го курсу, який проаналізував закріплене в законодавстві регулювання та його розвиток щодо примусового вилучення майна підприємств – резидентів Російської Федерації в Україні; студентки 2-го курсу Розуменко Марії, яка доповіла про особливості виконання договірних зобов’язань за умов дії правового режиму воєнного стану; студентки 2-го курсу Карунської Анни, тема виступу якої була присвячена особливостям продажу нерухомого майна за умов дії правового режиму воєнного стану; студентки 3-го курсу Курінської Яни, яка підняла складне та актуальне питання відшкодування державою шкоди завданої внаслідок воєнних дій.
З моменту введення правового режиму воєнного стану всі без винятку відносини- зазнали змін, сімейна сфера - не виняток. Разом зі студентами другого курсу у напрямку «Актуальні питання сімейного права» були розглянуті найактуальніші проблеми цієї сфери правового регулювання. Зокрема, з доповідями виступили: Грицай Юлія щодо проблемних питань поділу майна подружжя після розлучення; Дяченко Катерина, яка досліджувала тему легалізації цивільного партнерства; Зінов`єв Даниїл, який висвітлив зарубіжний досвід та проблемні аспекти шлюбного договору; Ковальов Іван, який приділив увагу проблемам та перспективам розвитку цифровізації реєстрації шлюбу, усиновлення та зміни прізвища; Ковальчук Юлія, яка висвітлила правові питання домашнього насильства; Когтєв В`ячеслав висвітлив проблемні аспекти розірвання шлюбу під час вагітності; Лісецька Марина приділила увагу американському досвіду правового регулювання аліментних зобов’язань щодо утримання неповнолітніх; Манчевська Анна дослідила питання дискримінації обов’язків жінки в шлюбі; Мишко Дар`я розкрила проблемні аспекти усиновлення під час воєнного стану; Омельянчук Аліна говорила про актуальні проблеми правового регулювання сурогатного материнства в Україні; Чечко Анастасія проаналізувала судову практику усиновлення іноземцем дитини, яка є громадянином України; Ярова Владислава доповідала про правові наслідки фіктивного шлюбу; Ясинська Ганна виступила із проблемними питаннями права на аборт; Рачинський Іван доповів про актуальні питання визнання батьківства.
Викладацьким журі призерами були обрані:
за напрямком«Актуальні питання цивільного та господарського права і процесу» -
1 місце - Розуменко Марія, 2 курс, ЮП-204 (науковий керівник – к.ю.н., доцент, професор кафедри Богданець А.В.)
2 місце - Карунська Анна, 2 курс, ЮП-203 (науковий керівник – к.ю.н., доцент, професор кафедри Богданець А.В.)
3 місце - Руденко Олександр, 3 курс, ЮП-306 (науковий керівник – к.ю.н., доцент, доцент кафедри Шаталова Л.М.)
за напрямком «Актуальні питання сімейного права» -
1 місце - Ковальчук Юлія, 2 курс, ЮМ-201 (науковий керівник – доктор філософії, доцент кафедри Назарчук О.М.)
2 місце - Лісецька Марина, 2 курс, ЮМ-201 (науковий керівник – доктор філософії, доцент кафедри Назарчук О.М.)
3 місце - Чечко Анастасія, 2 курс, ЮМ-201 (науковий керівник – доктор філософії, доцент кафедри Назарчук О.М.)
Тези учасників платформи, які рекомендовані до друку їхніми науковими керівниками, будуть надруковані в електронному збірнику 90-ї щорічної студентської наукової конференції «Інноваційні проєкти для післявоєнного відновлення та розвитку України» КНЕУ ім. В. Гетьмана.