Юридичний інститут

Засідання секцій Платформи кафедри публічного та міжнародного права «Міжнародні та національні аспекти повоєнної відбудови і сталого розвитку України»24 Квітня 2023р.

21 квітня 2023року о 14:00 в онлайн-режимі через сервіс ZOOM відбулось засідання секцій Платформи кафедри публічного та міжнародного права «Міжнародні та національні аспекти повоєнної відбудови і сталого розвитку України» в рамках Ювілейної 90-ї щорічної студентської наукової конференції за назвою «Інноваційні проєкти для післявоєнного відновлення та розвитку України» під керівництвом завідувача кафедри публічного та міжнародного права д.ю.н., професора О. В. Кузьменко.

 

Робота платформи велась за напрямками:

  • Секція 1. Адміністративне право та адміністративно-деліктний процес, адміністративне судочинство, адміністративні процедури (відповідальна по секції - Гусар Ольга Анатоліївна, професор кафедри публічного та міжнародного права, к.ю.н., доцент);

  • Секція 2. Фінансове право та процес (відповідальна по секції - Фукс Наталія Анатоліївна, доцент кафедри публічного та міжнародного права, к.е.н., доцент);

  • Секція 3. Кримінальне право та процес (відповідальна по секції - Беспаль Ольга Леонідівна, доцент кафедри публічного та міжнародного права, к.ю.н., доцент);

  • Секція 4. Міжнародне публічне та приватне право (відповідальна по секції - Голубєва Вікторія Олегівна, професор кафедри публічного та міжнародного права, к.ю.н., професор).

 

В науковому заході прийняли активну участь здобувачі першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня вищої освіти денної та заочної форм навчання, науково-педагогічні працівники кафедри.

Доповіді, що були заслухані в рамках вище зазначених секцій, торкались широкого спектру актуальних проблем, які постають сьогодні в Україні та світі.

В доповідях 1 секції «Адміністративне право та адміністративно-деліктний процес, адміністративне судочинство, адміністративні процедури» увагу приділено відновленню енергетичної безпеки в повоєнній Україні; відновлення інфраструктури у післявоєнний період; адміністративно-правому забезпеченню дотримання прав ветеранів війни та розвиток системи їх соціального захисту.

Було відзначено, що відбудова України вимагатиме колосальних зусиль та інвестицій, які мають бути спрямовані на розбудову кращої, комфортнішої, сучаснішої та екологічнішої країни. Також була зосереджена увага присутніх на доповіді щодо організаційно-правових питань відшкодуванням фізичним та юридичним особами України збитків завданих військовою агресією РФ.

Спікери звернулися до низки проблем сучасного розвитку освіти в післявоєнний період, юридичним аспектам розвитку медичних технологій у повоєнній Україні, переходу України до цифрової держави та державної політики щодо відновлення забруднених територій після воєнних дій.

В 2 секції «Фінансове право та процес» доповіді були присвячені дослідженню таких питань, як виклики, проблеми та перспективи, що постають перед Україною в контексті готовності фінансової системи держави та відповідного законодавства до повоєнного відновлення України.

Підготовлені доповіді, виступи та їх обговорення засвідчили зацікавленість студентів проблематикою відбудови України крізь призму модернізації національного законодавства та діяльності низки інституцій (державних, фінансових тощо), а також готовність до науково-дослідної роботи та її виконання на високому теоретико-прикладному рівні.

В рамках 3 секції «Кримінальне право та процес» розглядалися проблеми, що є важливими та актуальними, а саме: використання сучасних технологій в судовій та правоохоронній системах України: можливості та ризики;проблема домашнього насильства в умовах воєнного стану; кримінальна відповідальність за заперечення збройної агресії російської федерації проти України; кримінальні правопорушення проти національної безпеки України у період воєнного стану; сексуальне насильство як тактика ведення жорстокої війни; наслідки російської паспортизації на звільнених територіях України; особливості кримінальної відповідальності за пособництво державі-агресору; кримінальна відповідальність за незаконне використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв в умовах воєнного стану;дефініції: «права жінок» та «торгівля людьми»: теоретичні та практичні аспекти; питання захисту прав представників ЛГБТ спільноти під час війни та у повоєнний період та багато інших актуальних питань.

В тезах 4 секції «Міжнародне публічне та приватне право» розглядалися проблеми, що є важливими та актуальними, а саме: воєнні реалії Україні, зокрема щодо національної безпеки, особливостей реалізації «м’якої сили» та ін.; історичні паралелі відновлення країн в повоєнний період (на прикладі Франції, Балканських країн); особливості застосування міжнародних інструментів захисту України (в контексті прав людини, прав дитини, тощо) і притягнення до відповідальності РФ (наприклад, в ЄСПЛ, МС ООН та ін.); значна увага була приділена євроінтеграційним прагненням України, їх стану та перспективам, як з точки зору ЄС так і вітчизняних реалій; питання щодо різних сфер і об’єктів суспільного життя (зокрема, залучення іноземних інвестицій, культурної спадщини, житла й інфраструктури, боротьби з корупцією, тощо).

Підготовлені доповіді, виступи та їх обговорення засвідчили зацікавленість студентів теоретичними і практичними аспектами проблематики, максимально ефективного використання сучасної міжнародно-правової системи для захисту національних інтересів України і її суб’єктів, швидкої і позитивної реалізації європейських прагнень нашої держави, а головне - перспектив швидкого відновлення і розвитку в повоєнний період. Окремо хотілось би наголосити на готовності студентів до науково-дослідної роботи та її виконанні на високому теоретико-прикладному рівні.

 

Підсумки засідання секцій Платформи «Міжнародні та національні аспекти повоєнної відбудови і сталого розвитку України» дають підстави відмітити актуальність та практичну значущість більшості підготовлених та розглянутих наукових матеріалів, активність студентів, які були учасниками конференції, та рекомендувати їх тези до розміщення в електронному Збірнику тез доповідей.

 

Модератори платформи:

Беспаль Ольга Леонідівна, доцент кафедри публічного та міжнародного права, к.ю.н., доцент

Рощина Інна Олександрівна, професор кафедри публічного та міжнародного права, к.ю.н., доцент


 

Фото