Міжкафедральна науково-методична конференція29 Квітня 2014р.

Міжкафедральна науково-методична конференція

«ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ УКРАЇНИ»

29 квітня 2014 року в ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» відбулася Міжкафедральна науково-методична конференція «Державне управління соціально-економічним розвитком України», співорганізаторами якої виступили кафедри макроекономіки та державного управління, політології і соціології, теорії та історії держави і права, конституційного та адміністративного права.

Учасниками конференції була обговорена проблема «Причини державотворчої кризи в Україні: міждисциплінарний аналіз». В ході наукової дискусії із доповідями виступили завідувач кафедри конституційного та адміністративного права, академік Національної академії правових наук, д.ю.н., доцент Крупчан Олександр Дмитрович, завідувач кафедри макроекономіки та державного управління, д.е.н., професор, Малий Іван Йосипович, завідувач кафедри політології та соціології, д.політ.н., професор, Смолянюк Володимир Федорович, завідувач кафедри теорії та історії держави і права, д.політ.н., професор, Шульженко Федір Пилипович та проректор з науково-педагогічної роботи, д.е.н., професор, Колот Анатолій Михайлович.

Завідувач кафедри конституційного та адміністративного права, академік Національної академії правових наук, д.ю.н., доцент, Крупчан О.Д. у своїй доповіді «Структурні зміни в політичній системі суспільства» звернув увагу учасників семінару на ключові хвороби сучасної системи державного управління, серед яких кадрова слабкість, корупція та застарілі механізми розподілу посад.

Завідувач кафедри макроекономіки та державного управління, д.е.н., професор, Малий І.Й. в доповіді на тему «Суперечності громадянської ідентифікації інститутів держави в Україні» звернув увагу присутніх на затяжній кризі державотворення в Україні, в умовах якої процеси приватизації здійснюються без створення власних інституційних засад державності і суперечать процесам її розбудови.

Завідувач кафедри політології та соціології, д.політ.н., професор, Смолянюк В.Ф. у доповіді на тему «Причини та наслідки державотворчої кризи в Україні» розкрив особливості процесів реформування інститутів держави в Російській Федерації періоду перебування на посаді президента та прем'єр-міністра В.Путіна, серед яких: проведені адміністративні реформи, псевдопатріотичне виховання населення, оптимізація правил гри з олігархами, а також акцентував увагу слухачів на специфіці їх негативного впливу на державотворчий процес в Україні та необхідних кроках української влади з метою його подолання.

Завідувач кафедри теорії та історії держави і права, д.політ.н., професор, Шульженко Ф.П. у доповіді на тему «Теоретико-правова рефлексія державотворчого процесу в Україні» підкреслив, що створена в Україні держава продовжує залишатись над суспільством і на сьогодні стримує його розвиток. Основними причинами кризи державності в Україні професор Шульженко Ф.П. вважає дуалізм влади на всіх рівнях, невизначеність у законодавчому порядку інституту глави держави, а також відсутність комплексної державно-правової реформи складовими якої є: парламентська, адміністративна, судова та муніципальна реформи.

Проректор з науково-педагогічної роботи, д.е.н., професор, Колот А.М., зробив наголос на високій актуальності проведеного заходу, адже для української науки на сьогодні притаманна фрагментарність та монопогляд. Це, в свою чергу, обумовлює односторонній монодисциплінарний підхід у викладанні та навчанні, для подолання якого необхідно повністю змінити наукову тематику дипломних робіт та дисертаційних досліджень, об’єднавши їх на міждисциплінарній основі.