Юридичний інститут

Науковий гурток до Дня добровольця07 Квітня 2025р.

Єдність тилу і армії — єдине, що може врятувати нашу незалежність!
14 березня - День Добровольця.

У Музеї історії КНЕУ імені Вадима Гетьмана відбулася хвилююча онлайн і офлайн зустріч студентів та викладачів з військовослужбовцями, добровольцями, представниками волонтерських організацій. Модератор зустрічі завідувачка кафедри політичних технологій Віра Гапоненко донесла важливі історичні і суспільні аспекти добровольчого руху в Україні. Директор Музею Тетяна Ніколаєва  та студентка 3 курсу «Політичне лідерство» Марія Лютенко розповіли про добровольців з числа випускників, викладачів, працівників і студентів КНЕУ, які у 2014 та 2022 роках стали на захист України та заплатили найбільшу ціну – власне життя. Було згадано їхній внесок у боротьбу з агресором, а також ініціативи університетської спільноти, спрямовані на підтримку українського війська.
З особливим хвилюванням присутні слухали спогади Анни Лебідь (Пушкар), майора запасу СБУ, добровольця ТРО ЗСУ "Ірпінь", військовослужбовиці ЗСУ радіо-технічної розвідки. Зі сльозами на очах та затамувавши подих, присутні слухали красиву жінку, люблячу маму та кохану дружину про те, як вона зі своїми побратимами виводила більш як півтора тисячну колону цивільних з Ірпеня та про страх пережитого в окупації, страшні події перших днів повномасштабної війни… А потім - фронт… Поранення від яких ледь піднялась на ноги. Але вона, навіть будучи в запасі, не взмозі бути осторонь, коли країна в небезпеці. Нині - Анна засновниця та керівниця Благодійного фонду "Добре Серце Анни". Напрямки діяльності фонду дуже різноманітні: від гуманітарно-військової підтримки ЗСУ (14 підрозділів) та ДФТГ Бучанського р-ну, до юридичної та психологічної підтримка родин діючих військових, родин та дітей загиблих захисників, ветеранів Ірпеня, Бучі та Гостомеля.
Ще однією важливою темою засідання стала громадська підтримка добровольців. Представники благодійних організацій та волонтерських ініціатив поділилися досвідом надання допомоги військовим, зокрема у забезпеченні їх спорядженням, медикаментами та технікою. Дуже цікаво підійшла до цього питання наша випускниця - політолог Єва Коваленко, зі своєю командою, створивши « Громадську підтримку добровольців WARTA.4.5.0». Учасники заходу обговорили важливість підтримки добровольців не лише на полі бою, а й після їхнього повернення з фронту – психологічну, соціальну та економічну реабілітацію та соціальну адаптацію.
Учасники засідання відзначили важливість усвідомлення ролі добровольців у новітній історії України, необхідність збереження пам’яті про їхні подвиги та подальшої підтримки як підрозділів, так і окремих військових.
Приємно було почути слова вдячності студентам та викладачам університету за підтримку наших захисників від Андрія Лебедя – Голови правління ГО «Волонтерський рух імені Святої княгині Ольги» та керівника Всеукраїнського штабу гуманітарної допомоги, й отримати цінні артефакти для військової експозиції Музею.

Присутні були схвильовані від почутого. Особливо вразило те, що сьогодні саме «Бучанські відьми» – жінки-добровольці з мобільних груп захищають небо Києва і Київщини від шахедних атак.

Разом – до Перемоги!