Юридичний інститут

Кримінальне право України (загальна частина)

1. Метою  вивчення  навчальної дисципліни "Кримінальне право України. Загальна частина" є  ознайомлення з теоретичними положеннями щодо злочину як багатоаспектного явища, його природи та причин виникнення, формування у студентів вмінь і навичок, необхідних для вирішення проблем кримінально-правової кваліфікації суспільно небезпечних діянь, які існують у правозастосовчій практиці.

2. У результаті вивчення навчальної дисципліни "Кримінальне право України. Загальна частина" студент повинен набути такі результати навчання:

Знання: спеціалізовані концептуальні знання, набуті у процесі навчання та/або професійної діяльності на рівні новітніх досягнень курсу «Кримінальне право України. Загальна частина», які є основою для оригінального мислення та інноваційної діяльності, зокрема в контексті дослідницької роботи, і критичне осмислення проблем у навчанні та/або професійній діяльності на межі предметних юридичних галузей, зокрема кримінального, адміністративного та процесуального права.

Уміння: розв’язання складних задач і проблем, що потребує оновлення та інтеграції знань, часто в умовах неповної/недостатньої інформації і суперечливих вимог національного законодавства щодо основних положень та інститутів кримінального права та провадження дослідницької та/або інноваційної діяльності в разі застосування норм зазначеного законодавства.

Комунікація: зрозуміле і недвозначне донесення власних висновків, а також знань та пояснень, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців з питань змісту та порядку застосування законодавства України про кримінальну відповідальність, застосування правил щодо усунення недоліків та суперечливостей у чинному кримінальному законодавстві, зокрема до осіб, які навчаються, а також використання іноземних мов у професійній діяльності із виявлення в нормативно-правових актах, проектах нормативно-правових актів положень, які самостійно чи у поєднанні з іншими нормами можуть сприяти вчиненню злочинів.

Автономність та відповідальність: прийняття рішень у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування розвитку (застосування) норм національного законодавства про кримінальну відповідальність; відповідальність за розвиток професійного знання і практик, оцінку стратегічного розвитку команди, здатність до подальшого навчання, яке значною мірою є автономним та самостійним.

3. Зміст навчальної дисципліни "Кримінальне  право України. Загальна частина" за темами.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 1. КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

Тема 1. Поняття, предмет і система кримінального права України. Наука кримінального права.

Тема 2. Закон про кримінальну відповідальність.

Тема 3. Поняття злочину та його види.

Тема 4. Кримінальна відповідальність та її підстави.

Тема 5. Стадії вчинення злочину.

Тема 6. Склад злочину.

Тема 7. Об’єкт злочину.

Тема 8. Об’єктивна сторона злочину.

Тема 9. Суб’єкт злочину.

Тема 10. Суб’єктивна сторона злочину.

Тема 11. Співучасть у злочині.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2. КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА.

Тема 12. Множинність злочинів.

Тема 13. Обставини, що виключають злочинність діяння.

Тема 14. Звільнення від кримінальної відповідальності.

Тема 15. Покарання та його види.

Тема 16. Призначення покарання.

Тема 17. Звільнення від покарання та його відбування.

Тема 18. Судимість.

Тема 19.  Обмежувальні заходи. Інші заходи кримінально-правового характеру.

Тема 20. Заходи кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб.

Тема 21. Особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх.

Остання редакція: 14.04.22