Зустріч із Зеноном Ковалем24 Квітня 2023р.

Під час лекції доцента Бондаренко Євгенії Ігорівни 24 квітня об 11:30 відбулась зустріч із Зеноном Ковалем, професійним дипломатом, експертом з міжнародних відносин та політики ЄС, членом Міжнародної Ради Світового конґресу українців.

Зенон Коваль працював у юридичній службі Міністерства зайнятості та праці Бельгії, Міністерстві міжнародних зв’язків франкомовної Бельгії. Обіймав посади керівника дипломатичних представництв у Празі, Ханої, Тунісі та Варшаві.

На початку 1990-х років, коли приїхав перший посол України в Бельгії Володимир Василенко, пан Коваль як радник допомагав йому відстоювати позицію та інтереси незалежної України.

Разом із експертом студенти змогли обговорити:

• становлення у професії та вважливості професійного розвитку

• дипломатичні виклики, які стояли перед Україною після здобуття незалежності

• питання щодо поточної політичної позиції України та Євроінтеграційних перспектив

• потенційну небезпеку головування росії у Радбезі ООН для  завершення війни в України та перспективи України щодо вступу у НАТО.

• роль культурної дипломатії у Євроінтеграційних процесах та які культурні наративи важливо зараз промотувати Україні, щоб краще інтегруватися у ЄС і бути сприйнятими європейською спільнотою

Після анексії Криму та початку війни на Донбасі пан Зенон працював у координаційній групі комітету з євроінтеграції МЗС ЄС. Намагався достовірно та оперативно інформувати про події в Україні.