До уваги студентів магістерських програм!01 Квітня 2016р.

ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ МАГІСТЕРСЬКИХ ПРОГРАМ!

Кафедра правового регулювання економіки в рамках діяльності

Практичного лекторіуму організовує проведення

тренінгу для студентів магістратури за темою

«Юридичне супроводження IT-бізнесу»

Період проведення тренінгу – 1–11 квітня 2016 р.

Проводить тренінг практикуючий юрист, керівник юридичної фірми з обслуговування діяльності IT-компаній, випускник юридичного факультету КНЕУ 2007 р. Євген Антонюк.

У програмі тренінгу практичні питання:

1. Правове оточення IT-індустрії (особливості правового регулювання IT-індустрії; навіщо IT-бізнесу правильна правова обгортка – реалії; основні бізнес-моделі та чим юристи корисні бізнесу).

2. Корпоративний аспект IT-бізнесу(що таке корпоративна структура, які вони бувають, холдингові компанії, різниця між чистим холдингом й інвестиційним холдингом; збутові компанії: правильний вибір юрисдикції, розрахунок ефективної податкової ставки, формування витратної частини; управління групою компаній, супровідні документи; повноваження директорів, рад директорів, загальних зборів учасників; що робити якщо бізнес створюється кількома партнерами: засновницький договір, розподіл часток у володінні компанії).

3. Податковий аспектIT-бізнесу (поняття джерела походження доходів у податковому плануванні: використання договорів про уникнення подвійного оподаткування; використання договорів (протоколів про обмін податковою інформацією); поняття витрат; DirectBusinessExpensesта Allowances; застосування ПДВ в міжнародній торгівлі; MOSS; банківські compliance, або як зробити ваш обслуговуючий банк дружнім; звітність: стандарти, необхідні документи, співпраця з аудиторами).

4. Право інтелектуальної власності, авторське право та IT-бізнес (авторське право на комп’ютерні програми, особливості («двигуни», «бази даних», різниця між самописним кодом та взятим з інших джерел); пропрієтарне, вільне та безкоштовне програмне забезпечення; поняття модифікацій, створення похідних творів та складених творів; концентрація прав – як правильно зібрати всі права на продукт; CopyrightvsCopyleft; огляд основних моделей розповсюдження коду; поняття вихідного коду з юридичної точки зору).

Усім, хто бажає взяти участь, потрібно подати усну заявку на кафедру правового регулювання економіки (ст. лаборант – Майя Вікторівна) до 14:30 23 березня 2016 року.