Дуальна лекція з навчальної дисципліни «Фінансове право. Загальна частина» професора Дмитренко Е.С. та практикуючого юриста Циганка Ю.В.20 Квітня 2023р.

17 квітня 2023 р. було проведено дуальну лекцію з навчальної дисципліни «Фінансове право. Загальна частина» для студентів 3 курсу денної форми навчання (1 потік) Навчально-наукового інституту «Юридичний інститут Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана». Тема лекції «Правове регулювання відносин у сфері фінансового моніторингу».
Дуальну лекцію в онлайн-форматі провели: Дмитренко Емілія Станіславівна – професорка кафедри публічного та міжнародного права, докторка юридичних наук, професорка; Циганок Юрій Володимирович – директор з контролю якості аудиторських послуг ТОВ Аудиторська компанія «Кроу Україна», сертифікований аудитор, член громадських рад при Міністерстві фінансів України та Державній податковій службі України. До заходу долучились не лише студенти, а й науково-педагогічні працівники кафедри.
Під час лекції обговорили як теоретичні питання системи фінансового моніторингу в Україні, так і актуальні практичні проблеми організації здійснення державного та первинного фінансового моніторингу, а також міжнародного співробітництва у цій сфері. Лекторами було використано сучасні методи візуалізації навчальної інформації, опрацьовано великий обсяг нормативно-правових актів та статистичних і довідкових матеріалів, що надало можливість у повній мірі розкрити питання та систематизовано подати матеріал. З метою активізації навчальної діяльності студентів частину інформації лекторами було представлено наочно із використанням презентацій, що є необхідним для розвитку аналітичних здібностей майбутніх юристів.
Зокрема Юрій Володимирович поділився цікавими кейсами зі своєї практичної діяльності як сертифікований аудитор і водночас суб’єкт первинного фінансового моніторингу та на конкретних прикладах розповів, як працює система фінансового моніторингу в Україні. Теоретичний матеріал лекції також було підкріплено практичними результатами діяльності суб’єктів державного
фінансового моніторингу, в тому числі про їх співробітництво із міжнародними організаціями під час воєнного стану, що сприятиме покращенню рівня сприйняття, розуміння та запам’ятовування навчального матеріалу студентами.

Заняття було проведене на високому фаховому рівні й одержало схвальні відгуки.