Тиждень права 2021: конкурс студентських есе06 Грудня 2021р.

КАФЕДРА ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО ТА КОРПОРАТИВНОГО ПРАВА
оголошує конкурс студентського есе
до Всеукраїнського тижня права 2021 р.

Завдання: «Дуалізм права (приватне/публічне) продовжує діяти,
залишаючись для доктрини такою ж загадкою сфінкса,
як і багато віків тому…». О. С. Іоффе

Пояснення до завдання:
Поділ права на приватне та публічне відомий юриспруденції не менше двох тисяч років. Ще Аристотель відрізняв право, порушення якого шкодить: а) громаді загалом чи б) окремим членам громади. Ульпіан висунув критерій «користі»: право може стосуватися користі приватної (окремих осіб) чи суспільної (державної, публічної). Ця формула одержала розвиток у ХІХ ст. в цільовій теорії Савіньї та теорії інтересу Ієринга, які набули надзвичайного поширення. Відомі також суб’єктивна, вольова, формальна теорії поділу права на приватне та публічне.
У вітчизняній науці в «радянський» період її розвитку дуалізм системи права практично не визнавався (за рідкісними винятками); сьогодні ж це питання викликає дискусії у дещо іншому контексті. Що більше науковці заглиблюються у цю проблему, то більше утруднень виникає, то частіше висловлюються думки проти доцільності теоретичного обґрунтування такого дуалізму. Проблема залишається невирішеною у правовій теорії і через те, що досі немає відповідей на питання про те: що саме є критеріями (критерієм) поділу права на публічне та приватне; розмежування має здійснюватися за галузями, чи за інститутами права; питання дуалізму системи права полягає у площині практичній, чи виключно науковій; такий дуалізм взагалі необхідний,
доцільний чи нейтральний для права як явища?

Вимоги до роботи: Есе виконується письмово, оформлюється в друкованому вигляді, з титульною сторінкою; обсяг роботи 5-7 сторінок стандартного тексту (Times New Roman, кегль 14, інтервал 1,5).

Робота надсилається на електронну адресу: kafedrapre@ukr.net з назвою листа «Конкурс есе_ПІБ студента».

Строк виконання – до 14 грудня 2021 р. 10.00
Результати будуть оголошені 17 грудня 2021 р.

Учасники отримають додаткові 2 заохочувальні бали, а переможець – заохочувальних балів з однієї навчальної дисципліни (за вибором студента), яка викладається з кафедри підприємницького та корпоративного права.