Юридичний інститут

Реалізація європейської перспективи України у діалозі науки і практики29 Лютого 2016р.

Проблема європейської інтеграції України на сьогодні належить до найбільш актуальних. Це проблема майбутнього країни, напрямку її руху й перспективи розвитку. Проте, на сьогодні проблематика європейської інтеграції, впровадження у всі сфери життя нашої країни і кожного із нас європейських цінностей залишається мало зрозумілою для українського суспільства. Тому завдання науковців, викладачів, представників інтелектуальної еліти нашої країни розібратися в багатогранності проблематики європейської інтеграції й донести її розуміння не лише студентству, а й суспільству в цілому.

25 лютого 2016 року в ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНА-ЄС: ІСТОРИЧНІ ТА ПОЛІТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ», ініціатором якої виступив Інститут історії українського суспільства й кафедра політичної історії, а до організації долучилися кафедри політології та історії та теорії держави і права.  Конференція  мала на меті обʼєднати зусилля представників історичної, політичної, правової та економічної  науки, а також представників органів державної влади задля всебічного розкриття проблем європейського вибору України. В її роботі взяли участь Ректор ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» А. Павленко, Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків В. Чужиков, Заступник директора департаменту Європейського Союзу МЗС України В. Бачинський, Перший заступник директора урядового офісу з питань європейської інтеграції М. Кузьо. На адресу конференції надійшло вітання від Народного депутата України І. Геращенко. У конференції взяли участь також студенти університету.

Ректором ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» А. Павленком було відзначено важливість та актуальність проведення такого заходу в непростих для країни умовах заради мобілізації інтелектуального потенціалу. Проректор  з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків В. Чужиков висловив думку щодо регулярного проведення такої конференції зважаючи на важливе значення для розвитку України європейського напрямку інтеграції, зокрема її економічного, технологічного та інтелектуального зростання. Заступник директора департаменту Європейського Союзу МЗС України В. Бачинський звернув увагу на важливості всебічного інформування громадськості щодо проблематики європейської інтеграції  України і з цією метою було запропоновано долучати представників Міністерства закордонних справ до участі у навчальному процесі в університеті.

Учасники конференції висвітлили у своїх доповідях висвітлили як історичні аспекти європейського вибору України та її суспільства, так і політико-правові проблеми сучасності. Досвід Всеукраїнської  виявився надзвичайно важливим для обміну думками й науковим досвідом, вдосконалення навчального і виховного процесу в університеті й для пізнання студентами найбільш актуальних проблем сучасної науки і практики.