Кафедральний науковий семінар «Концепція розвитку навчального курсу «Проблеми теорії держави і права»28 Жовтня 2015р.

28 жовтня 2015 року відбувся науковий кафедральний семінар на тему: «Концепція розвитку навчального курсу «Проблеми теорії держави і права», організованийкафедрою теорії та історії держави і права ДВНЗ «КНЕУ ім. В.Гетьмана».

Із науковим повідомленням з цієї теми виступив професор кафедри теорії та історії держави і права, д.ю.н., професор, Заслужений юрист України Попович Володимир Михайлович. На заході були присутні декан юридичного факультету д.ю.н., професор Солдатенко О.В., професорсько-викладацький склад кафедри теорії та історії держави і права, а також студенти старших курсів юридичного факультету.

Відбувся змістовний обмін думками, окреслені напрями удосконалення викладання зазначеного навчального курсу. Визнано необхідним відмовитись від усталеного в значній кількості вітчизняної навчальної літератури підходу, за яким відповідно до хибно трактуємого онтологічного методу, пояснюється суть державно-правових явищ, які утворилися в умовах політичного компромісу в сучасній Україні.

У зв’язку з зазначеним теоретико-правова наука втрачає позиції фундаментальної методологічної науки для галузевих юридичних наук та спецдисциплін. Акцентована увага професорсько-викладацького складу на необхідності переорієнтації науково-дослідної і викладацької роботи, виходячи з соціального призначення права в умовах переходу від тоталітарної системи до демократичних форм суспільного устрою, утвердження принципів визнання людини найвищою соціальною цінністю, верховенства права і правового закону, застосування широкого спектра методологічного інструментарію в з’ясуванні сутності суспільних відносин, які складаються в умовах модернізації суспільства, наукової прогностики їх врегулювання, удосконалення правотворчої та правозастосовної діяльності.