Практичний тренінг-семінар за темою «Захист права власності в Європейському суді з прав людини»30 Листопада 2015р.

27 листопада 2015 р. кафедра правового регулювання економіки у співпраці з Асоціацією адвокатів України провела практичний тренінг-семінар за темою  «Захист права власності в Європейському суді з прав людини».

Тренінг проводився  в розрізі практичного лекторіуму для студентів магістерських програм юридичного факультету.

Організаторами тренінгу є  Комітет з міжнародного права Асоціації адвокатів України.

Доповідачем виступила Михайленко Віра Володимирівна – адвокат, національний тренер Ради Європи з Європейських антидискримінаційних стандартів, тренер з прав людини.

Координатор від юридичного факультету - асистент кафедри правового регулювання економіки Лисунь Ганна Дмитрівна.

У тренінгу взяли участь 35 студентів  та 12 викладачів  юридичного факультету, а також 35 практикуючих юристів, переважно, члени Асоціації адвокатів України.

Учасники тенінгу відмітили, зокрема, що Закон України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 р. зобов’язав суди України застосовувати положення Конвенції та практику Європейського суду як джерело права. Тому наразі важливим є  з’ясування ступеня обов’язковості і шляхів застосування рішень Європейського суду з тим, щоб зберегти основні традиційні підходи до розуміння права власності і водночас забезпечити виконання міжнародних стандартів у галузізахисту прав, передбачених ст. 1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

У процесі розглядупроблем захисту права власності в Європейському суді з прав людини на тренінгу-семінарі  обговорені  питання:  Концепція майна у прецедентній практиці Європейського Суду з прав людини; Суб’єкти звернення за захистом права власності; Відповідальність держави за порушення права власності; Особливості обґрунтування заяви до Європейського Суду про порушення права власності; Огляд практики Єворпейського суду з прав людини у справах про порушення права власності (в тому числі на окупованих територіях).