Юридичний інститут

Конституційні цінності і права людини: виклики XXI століття05 Липня 2018р.

27 червня 2018 року директор Юридичного інституту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України Анатолій Колодій, а також доктор юридичних наук, доцент, в. о. завідувача кафедри конституційного та муніципального права КНЕУ імені Вадима Гетьмана Галина Задорожня взяли участь у науковому семінарі «Конституційні цінності і права людини: виклики XXIстоліття» з нагоди 22-ї річниці прийняття Конституції України.

Захід був організований за ініціативи та під егідою Конституційного Суду України, спільно з НАПрН України та за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні зібрав чимало відомих теоретиків та практиків конституційного права України і зарубіжних країн з метою обговорення викликів XXIстоліття у сфері захисту найвищої цінності в демократичній державі – людини, її прав та свобод.

З доповіддями виступили член Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанська Комісія), Голова Конституційного Суду Республіки Молдова  Александру Тенасє , суддя Конституційного Трибуналу Республіки Польща Юстин Піскорський,суддя Конституційного Суду Молдови Вячеслав Запорожан, голова Конституційного Суду Литовської Республіки Дейнюс Жалімас, Постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін, а також науковці-конституціоналісти  провідних вузів України.

З доповіддю «Ціннісно-правові засади євроінтеграційного процесу України» виступив доктор юридичних наук, професор, член кореспондент НАПрН України, директор навчально-наукового інституту «Юридичний інститут Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Анатолій Колодій.

Він висвітлив питання загально-правових цінностей та євроінтеграційного процесу. Промовець зазначив, що цінність як така досліджується наукою аксіологією, а також визначив 3 види цінностей права –для людини, колективу і  суспільства.

Доповідач  наголосив, що наша країна наразі знаходиться у процесі інтеграції до європейського правового простору, і, на його думку, треба робити це розумно та послідовно. «І в цьому має переважати гармонізація та адаптація», – констатував Анатолій Колодій.

Професор Галина Задорожня у своєму виступі «Конституція України: виклики сучасного правотворення» окреслила такі проблемияк необхідність забезпечення правового «авторитету» Конституції України, високого рівня її стабільності,  оскільки кодифікована конституція становить засадничу основу законодавства держави. «Численність внесення змін до законів є те саме, що велика кількість лікарів: ознака хвороби» (Вольтер). Доповідач також наголосила на проблемі об’єктивності тлумачення положень Конституції України.